Renkli Ev Dekorasyonları

İlk defa bir eve girdiğimizde o evin içinde en hızlı fark ettiğimiz şey renklerdir. Beynimiz tam olarak renkleri algıladığı gibi bir çok küçük ayrıntıyı da bu renkler ile birlikte kavrayabilir. Renk seçimleri tam olarak insan kişiliklerini ortaya koyan ve bu hususta karakter analizi de yapabileceğimiz ayrıntılardır. İnsanlar hangi renklerden hoşlanıyor ve bu renkleri kullanıyorlar ise bu renkler kişilerin karakterlerini ortaya koymaktadır.

Ev içinde seçilen tüm renkler insanların kişilikleri hakkında bilgi verebilirken, bu renklerin insanlar üzerinde bazı etkileri olduğu da unutulmamalıdır. Ev dekorasyonlarında renk seçimleri oldukça önemlidir. Bu makalemizin içeriğinde renk seçenekleri hususunda bir çok bilgi vereceğiz. Hangi karakter hangi renklerden hoşlanır, hangi renkler kişinin hangi karakterize hareketlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Ev Dekorasyonu İçin Seçilen Renkler Kişiliklerimizi Yansıtır!

Beynimizin işleyebilmesi için renkler bizlere çok yönlü bilgi verebilmektedir. Renklerin tam olarak hakimiyetinde olan kişiler, hiç duvar boyası olmayacak renkleri tek bir duvarlarında veya bir tablo üzerinde duvarda bulunmasını isterler. Bu kişilerin sürekli olarak karakterine uygun olan renkleri görmelerini sağlayan bir yöntemdir.

Ev dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan beyaz renk sadeliği ve masumiyeti ifade etmektedir. Beyaz renk çoğu zaman farklı renkler ile kombine edilir. Başka renkler ile kombine etmek çok fazla masumiyetin altında başka duyguların da taşındığını simgelemektedir. Kahverengi yani ahşap rengi de mobilyalarda kullanılan renklerdendir. Ahşap rengi beyaz ile kullanıldığında masumiyet ile kişinin ayaklarını yere sağlam bastığını, iyi bir karaktere sahip olduğunu göstermektedir. Evinde bol huzur isteyenler için beyaz renk daha bolca kullanılır.

Beyaz: Huzurlu olmayı isteyen, huzurlu olmayı her duygudan önemli tutan insanların rengidir.

Sarı: Neşeli, sevgi dolu insanların rengidir.

Mavi: Temkinli, ciddi biraz da otoriter insanların sevdiği bir renktir.

Turuncu: Deli dolu, enerjik, mutlu ve çocuk ruhlu kişilerin rengidir.

Yeşil: Sadık, Yardımsever ve çok fazla dışa açık olmayan kişilerin rengidir.

Mor: Rahatı seven, huzura önem veren ve değerlerini sayan kişilerin rengidir.

Siyah: Üretmeyi seven ve dışa dönük kişilerin rengidir.

Kırmızı: Sırası geldiğinde çocuk ruhlu, bazen de dominant kişilerin rengidir.

Bu site DumanSoft İnternet Hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.