2019’un En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri

Şüphesiz ki duvarların temizlenebilmesi için badana boya rengine karar vererek en uygun renkleri yaptırmak, ev dekorasyonu için en önemli ve en zor kararlarından birisidir. Boya rengi seçimi hem dekorasyonun başlangıcı için hem de evde bulunan diğer eşyaların tamamlayıcısı olmasına büyük bir etkendir. Bu nedenden boya renginin seçim aşamasında çok dikkat etmek gereklidir. Evinizin diğer eşyalarında bulanan özellikler boya seçim kararını etkiler. Evin ışık alma kapasitesi, bir evin ne kadar büyük olduğu, pencere verilmiş olan genişlik ve aydınlatmaların gece saatlerinde verdiği aydınlığa göre seçeceğiniz rengin değişeceği hesaba katılmalıdır. Sizler için hazırlamış olduğumuz en çok beğenilen duvar renkleri ilham almanıza yarayacak ve boya renginiz konusunda karar vermenizi kolaylaştıracaktır.

Gri Lila Duvar Boya Rengiyle Modern Salonlar

2019 yılında iç mimarlık alanında en popüler renklerinden biri olan gri ve grinin tüm tonları uzun bir süre modasını yitirmeyecek. Modern bir tarz ile dekorasyonu yapılmış olan evlerde gri rengi ve lila rengi ve bu iki rengin karışımını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gri ve grinin diğer tonları kullanıldığında lila ev eşyaları ile evin salonunu ve oturma odasını dekore ederek duvar ve mobilyalar arasında iyi bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Açık Kil Rengi Duvar Boyası Güneş’i Evinize Getirecek

Son yılların en çok kullanılan renklerinden birisi olan açık kil rengi, duvar boyası olarak da bir çok kişi tarafından tercih edilir hale geldi. Daha parlak renkler ile boyanan oda duvarlarının ışığı daha iyi yansıtarak geniş bir aydınlık ve daha refah ortamlar oluşturduğu bilinmektedir. Açık kil rengi ile eviniz hem daha aydınlık olsun hem de duvar boyasında son zamanların en popüler duvar rengine sahip olun. Açık kil rengi beyaz ve açık kahve tonlarına güzel bir alternatif kazandıracak açık kil rengini kahverengi mobilyalar ile kombin yaparak kullanmak ortama daha yüksek bir estetik katacaktır.  

Soluk Pembe Duvarlarla Günün Stresini Atın

Geçen yıllarda mat renklerin moda olması, duvar boyasından bir takım kişilerin sıkılmasına neden oldu. Bu nedenden 2019 yılı ev dekorasyonlarında cesur renklere daha çok yer verildi. Bu renklerden birisi de soluk pembe rengi olarak kullanıcılar tarafından kabul gördü. Açık krem ve beyaz mobilya renkleri eşyalarınız için güzel kombinasyonlar oluşturacaktır. Soluk pembe renginin çalışmaktan yorulan kişiler için günün stresini unutturacak keyifli bir yaşam alanı oluşturacağı da unutulmamalıdır.  

Mistik Mavi Duvar Boyasının Dinginliği

Açık mavi duvar boyası için en çok tercih edilen renklerden birisidir. Boya markaları içinde son zamanlarda açık mavinin sisli ve gri alt tonu daha dinlenmiş tonlarda kullanıcılara sunuluyor. Özellikle modern tarza bir dekorasyon oluşturmak isteyenler mistik maviye evlerinin duvarlarında yer verebilirler.  Pastel tonların ahengi ile güzel kombinasyonlar oluşturarak, huzur dolu ve şık bir ev dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.

Sıcak Kırmızı Duvar Boya Renkleriyle Yüksek Enerjili Ortamlar

2019 yılında popülerliğini koruyan renklerden birisi de modern ev dekorasyonlarında sıkça yer verilen sıcak kırmızılardır. Birkaç tonu bir arada kullanmak isteyenler için sıcak kırmızılar ile oluşturacağınız kombinasyonlar, ortamın enerjisini yükselteceği gibi evinize çok daha fazla neşeli ve canlı bir yuvaya dönüştürebilirsiniz. Sıcak kırmızı rengi kahverengi veya krem beyaz arası açık tonlu mobilyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Zeytin Yeşili Rengiyle Gösterişli Oturma Odaları

Gösterişli, zengin ve estetik açısından güçlü bir renk olan zeytin yeşili, havai bir renk olması nedeni ile modern ev dekorasyonu tasarımlarında kullanılabilir. Her dönemin kullanıldığı ile bilinen bu renk bu yıl da dekorasyonunun yeni yapacak olanlar için seçilebilecek renklerden birisi.

Mercan Rengi Duvar Boyası Evinize Çok Yakışacak

Eğer yaşam alanlarınızın dekorasyonunuzdan sıkıldı iseniz ve değişiklik yapmak istiyorsanız? Mercan rengi duvar renkleri arasında düşünmeniz gereken bir renk olmalıdır. 2019 yılında duvar boyası olarak en çok tercih edilen renklerden olan mercan rengi turuncu rengi ve pembenin bir kaç tonu ile birlikte kullanılabilir. Bu renk ile eve geldiğinizde günün yorgunluğunu atabilir, enerji veren bu renk ile kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz.

Beyaz Duvar Boyası Rengiyle Zamansız Tasarımlar

Beyaz renk duvar boyasında modası hiçbir zaman geçmeyen bir güce sahiptir.  Ferah ve sade ortamlar oluşturmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği beyaz renk, evinde İskandinav tarzı dekorasyon yapmak isteyenler için de bulunmaz bir duvar boyası. Beyaz mobilyalar ve eşyalar ile birlikte kullanılan beyaz duvar boyası tam olarak beyaz konseptler oluşturduğundan, evinizin modern bir yorum kazanmasını sağlayacak.

Bu site DumanSoft İnternet Hizmetleri tarafından hazırlanmıştır.